Sociálne siete

Stránka zlataminca.sk je unikátne prepojená so sociálnymi sieťami. Zobrazujú sa na nej aktuálne komentované príspevky z FB skupiny, zobrazujú sa náhľady posledných príspevkov na Instagrame a Twitteri, zverejňujú sa v nej videá publikovaná na YouTube. Na sociálnych sieťach prebieha aj väčšina komunikácie Zlatej mince, zo sociálnych sietí prichádza mnoho podnetov a inšpirácií. 

Fórum Zlatá minca (o finančných produktoch) najväčšia skupina o finančných produktoch na slovenskom Facebooku. Jediná, ktorá pokrýva celé finančné spektrum. Spája mnoho ľudí, ktorí pre finančnú gramotnosť niečo robia. Je nekomerčná a priateľská, s veľmi živou diskusiou. Ktokoľvek sa môže opýtať na produkty bánk, poisťovní alebo na investovanie. Každú nedeľu sa v nej realizujú unikátne finančné webináre.

■ Instagram zlataminca_sk – jeden z mála účtov na slovenskom Instagrame, ktorý sa naozaj venuje finančnej gramotnosti. Má mnoho aktívnych followerov. ➩ Články spomenuté na Instagrame.

YouTube kanál Súťaž finančných produktov Zlatá minca – zverejňuje nekomerčné finančné webináre, realizované vo FB skupine Fórum Zlatá minca. Okrem toho publikuje videá o Zlatej minci a rozhovory o financiách a ekonomike. V čase ruskej invázie na Ukrajinu sa venoval aj týmto témam.

Twitter – zápisník Jiřího Ščobáka, zakladateľa Zlatej mince. Väčšina príspevkov sa týka súťaže alebo sociálnych sietí, tweetuje však aj o osobnom živote. Je bloger, akvarista, komentuje filmy na ČSFD, spoločne so svojou rodinou tancuje square dance.

■ Na komunikáciu s nami môžete použiť aj LinkedIn.

■ Podcasty – kto chcete počúvať webináre Zlatá minca v audio podobe, môžete použiť Spotify, Anchor, Google, Breaker alebo Podmaz. 

■ FB stránka Súťaž finančných produktov Zlatá minca nie je veľmi aktívna.

Buďte našimi priateľmi na sociálnych sieťach!


Povedali o nás:

„Za dnešnou výukou finančnej gramotnosti sa VŽDY na konci vykľuje reklama na nejaký finančný produkt, skrytá reklama na nejakú bankovú habaďúru. No po pár dňoch som milo prekvapená. V tejto skupine sa skutočne radí a diskutuje o produktoch bez toho, aby bol radca ovplyvnený príslušnosťou k nejakej banke, či finančnej inštitúcii.“
Mária, jún 2020

“Vaša skupina je naozaj super a veľmi, veľmi veľa mi dala! Aj tie webináre, naozaj, s niečím tak úprimným, nehraným, nepreplneným reklamou, som sa na internete ešte nestretla.”
Simona, marec 2021

“Robíte skvelú prácu!”
Zora, august 2022


Poznámky:

■ FB skupina Fórum Zlatá minca (o finančných produktoch) vznikla 19. júna 2020 a od tej doby sa neustále rozvíja.
■ Instagram Zlatej mince bol založený v podobnom čase, získavať followerov však začal až neskôr. Konkrétne 7. októbra 2020 mal iba 24 followerov.
■ YouTube kanál začal priťahovať odberateľov až začiatkom roka 2021.


Vo FB skupine Fórum Zlatá minca (o finančných produktoch) sa realizovala prvá diskusia o digitálnom eure na Slovensku a v Českej republike:

Súvisiace:
Prečo som založil Fórum Zlatá minca?
Pravidla FB skupiny Fórum Zlatá minca